Poznań: Przed kamerą piją i się biją. Prawie 9 tys. interwencji policjantów i strażników

Poznań: Przed kamerą piją i się biją. Prawie 9 tys. interwencji policjantów i strażników

W 2017 r. obserwatorzy monitoringu miejskiego przekazali straży miejskiej i policji 8710 skutecznych interwencji. 

 

-W 2017 r. obserwatorzy monitoringu miejskiego przekazali straży miejskiej i policji 8710 skutecznych interwencji. Skutecznych, bo zakończonych działaniem funkcjonariuszy w terenie. W porównaniu do 2016 r. ilość ta wzrosła o 275 interwencji.
-Najwięcej zdarzeń wiązało się ze spożywaniem alkoholu bądź środków odurzających i zachowaniem ludzi po spożyciu ich nadmiernej ilości – 4491.
-Oprócz alkoholu zgłoszenia dotyczyły: uchybień porządkowych – 390
-Na podstawie zgłoszeń operatorów policjanci zatrzymali 419 osób, sprawców przestępstw, a w szczególności:47 sprawców pobić, 106 uczestników bójek, 168 osób posiadających środki odurzające (narkotyki, dopalacze), 32 sprawców dewastacji mienia w tym 6 nieletnich, 37 sprawców kradzieży, 25 osób poszukiwanych listami gończymi (rozpoznani w tłumie ludzi na podstawie zdjęcia i opisu przekazanego przez dyżurnego policji).
-647 kamer w całym mieście, w tym 126 na terenie centrum Starego Miasta – w ścisłym centrum miasta jest najwięcej zdarzeń, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i nocnych. Zespół monitoringu miejskiego poznańskiej straży miejskiej liczy 33 osoby pracujące w systemie ciągłym.
-Zdarzenia, które z różnych przyczyn nie zostaną zauważone przez operatorów, są automatycznie zarejestrowane w pamięci systemu monitoringu miejskiego. Pozwala to na identyfikację sprawców w późniejszym czasie. Moment malowania tagów na przystanku tramwajowym Kaponiera, dewastacje pomników na placu Mickiewicza oraz u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Mickiewicza to tylko przykłady spraw, które rozwiązywano w ubiegłym roku na podstawie zarejestrowanych nagrań. 
BLD (aip)

COMMENTS

WORDPRESS: 0