Poznań: Jacek Jaśkowiak wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta

Poznań: Jacek Jaśkowiak wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ogłosili w Poznaniu nazwisko wspólnego kandydata na prezydenta tego miasta. Jest nim obecny prezydent, rządzący miastem od 2014 roku, Jacek Jaśkowiak z PO, a kandydatką na jego zastępcę Katarzyna Kierzek – Koperska z Nowoczesnej. 
“Wybory, które nadchodzą będą plebiscytem” – mówiła w Poznaniu szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. “Jesli zwyciężymy w samorządach i zdecydujemy, jaka będzie Polska lokalna, to właśnie z samorządów może wyjść impuls do zwyciestwa w całej Polsce” – dodała.
Gościem dzisiejszej konwencji był lider Unii Pracy – Waldemar Witkowski. Do tej pory był związany z Lewicą. Witkowskiego witał
przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. “Cieszę się, że jest z nami” – mówił. “My tę koalicję będziemy budować i rozszerzać. Chcemy pokazać szeroką, sensowną i obywatelską alternatywę dla PiS” – podkreślił Grzegorz Schetyna.
W najbliższych dniach prawdopodobnie zostaną podane nazwiska kolejnych osób, które chcą walczyć o prezydenturę w Poznaniu. Decyzję ma ogłosić związany z poprzednim prezydentem Ryszardem Grobelnym – Jarosław Pucek. Niewykluczone, że w tym tygodniu swojego kandydata wskaże też PIS.
Wśród możliwych wariantów wymienia się: przedsiębiorcę Tadeusza Zyska, posłów Bartłomieja Wróblewskiego i Szymona Szynkowskiego, byłego ministra finansów Pawła Szałamachę i wojewodę Zbigniewa Hoffmanna.

IAR/Michalkiewicz/Włodarczyk Radio Poznań/hk/mile/moc

COMMENTS

WORDPRESS: 0