Poznań-CBA w sprawie zamku w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Poznań-CBA w sprawie zamku w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Kontrolerzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Chodzi o budowę gigantycznego obiektu w Stobnicy na terenie Puszczy Noteckiej.

Jak zastrzega Temistokles Brodowski z CBA, to nie kontrola, ale prośba o konkretne dokumenty. “Kontrolerzy CBA poprosili w poznańskim RDOŚ o dokumenty związane z warunkami zabudowy obiektu w Stobnicy. Poprosili także o przekazanie dokumentów dotyczących oceny oddziaływania na obszar Natura 2000” – wyjaśnia Temistokles Brodowski .
Wcześniej kontrolę budzącej kontrowersje budowy na terenie Puszczy Noteckiej zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk. Minister powiedział, że kontrola rozpocznie się już dziś. „Liczę na to, że jej wyniki dadzą jednoznaczną odpowiedź co do przebiegu procedury wydania decyzji, umożliwiającej budowę” – podkreślił.
W komunikacie resortu środowiska czytamy, że decyzja poznańskiego RDOŚ, w której stwierdzono, że przedsięwzięcie nie powinno znacząco negatywnie oddziaływać na obszar Natura 2000, została wydana w kwietniu 2015 roku na podstawie, między innymi, przedstawionego przez inwestora raportu. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.
Z informacji medialnych wynika, że budynek ma mieć 14 nadziemnych kondygnacji i będzie miał kilkudziesięciometrową wieżę. Ma się w nim znaleźć prawie 50 mieszkań, a na stałe ma go zamieszkiwać około 100 osób i 10 osób obsługi.

IAR/Jacek Butlewski/Radio Poznań/dwi/moc

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0