Poznaliśmy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY

Poznaliśmy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY

Poznaliśmy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY. Członkowie Polskiej Akademii Filmowej wybrali najlepsze filmy, aktorów i twórców filmowych w 17 kategoriach.

Najwięcej nominacji – 12 otrzymała “Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, 8 – “Kamerdyner” Filipa Bajona, a 6 nominacji przypadło filmowi “Kler” Wojciecha Smarzowskiego”. Te obrazy mają szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy Film.

Nominacje za Najlepszą Rolę Męską otrzymali: Tomasz Kot za rolę w “Zimnej wojnie”, Janusz Gajos za rolę w “Kamerdynerze” i Jacek Braciak za rolę w filmie “Kler”.

W kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca nominowane zostały: Joanna Kulig za rolę w “Zimnej wojnie”, Gabriela Muskała za rolę w filmie “Fuga” oraz Anna Radwan za rolę w “Kamerdynerze”.
Za Najlepszą Reżyserię nominowano: Janusza Kondratiuka za film “Jak pies z kotem”, Wojciecha Smarzowskiego za “Kler” i Pawła Pawlikowskiego za “Zimną Wojnę”.

O statuetkę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny powalczą: “Over the limit” w reżyserii Marty Prus, “Książę i dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego oraz “Opera o Polsce” Piotra Stasika.

Za Najlepszą Muzykę nominowani zostali: Filip Misek za film “Fuga”, Mikołaj Trzaska za “Kler” i Alexsandre Desplat za obraz “Prawdziwa historia”
Poza tym nominowano twórców w kategoriach: najlepszy film europejski, zdjęcia, scenariusz, scenografia, kostiumy, odkrycie roku, montaż, dźwięk, filmowy serial fabularny oraz najlepsza drugoplanowa rola kobieca i męska.

Laureata ORŁA za Osiągnięcia Życia poznamy 7 marca, a zdobywców ORŁÓW 25 marca podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agata Woźniak/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0