9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Pozew przeciwko policji, FOP i rządowi federalnemu

Popularne

Organizacja Black Lives Matter składa pozew przeciwko Chicago Police Department, Fraternal Order of Police (FOP) oraz rządowi federalnemu.

Ponad 100 osób zebrało się w czwartek na Federal Plaza, aby poinformować o tym, że zamierzają złożyć pozew przeciwko chicagowskiej policji, organizacji FOP, która zrzesza blisko 13,000 policjantów i rządowi federalnymi. Pozew jest efektem zajść, jakie miały miejsce w piątek, 17 lipca pod pomnikiem Krzysztofa Kolumba w Grant Park. Pokojowy protest przerodził się w walkę z policją, po tym, ja policja nie pozwoliła protestującym na zburzenie pomnika Kolumba. W wyniku zamieszek ranni zostali policjanci i aresztowano część członków Black Lives Matter organizacji, która była odpowiedzialna za protest.

Black Lives Matter (BLM) Chicago twierdzi, że członkowie protestu zostali napadnięci, użyto przeciw nim gaz i aresztowano ich za to, że skorzystali ze swojego prawa do wolności zgromadzeń. Grupa złożyła pozew, który nakazałby CPD zaprzestanie używania siły.

BLM złożyli pozew także przeciwko organizacji zrzeszającej policjantów FOP i jej prezydentowi. Zarzucają im próbę łamania prawa do pierwszej poprawki poprzez żądanie interwencji sił federalnych w Chicago. BLM twierdzi, że ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje miasto, jest więcej policji.

Ponadto Black Lives Matter Chicago naciska także na przywódców miejskich, by przestali finansować policję. Uważają, że te pieniądze powinny trafić w inne miejsce, takie jak szkoły i dział edukacji, a także do instytucji zajmujących się zdrowiem psychicznym i terapiami, które pomogą zmniejszyć przemoc.

MS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane