HomeNew York

Pożegnanie Lata

Pożegnanie Lata

„Lato z ptakami odchodzi
wiatr skręca liście w warkocze
dywanem pokrywa szlaki
szkarłaty wiesza na zboczach
przyoblekam myśli w kolory
palę w ogniu letnie wspomnienia”

Tak jak w piosence seniorzy z Klubu Krakus przyoblekli myśli w kolory i pożegnali lato pięknymi barwami przybywającej jesieni. Kolorowe motyle z sukienki pani Stasi Krzyś przypomniały nam o ulotności letnich wspomnień. Jej wiersz poniósł nas na skrzydłach wyobraźni w kierunku jesiennego rozmarzenia i melancholii.

Chór Krakus pod dyrekcja pani Kasi Drucker przepięknie zaśpiewał „Goniąc Kormorany” i „Lato z ptakami odchodzi” wzbudzając w seniorach żal i tęsknotę za latem, rozmarzył „Wakacyjną Miłością” i wzruszył „Jesiennymi Różami” oraz „Złocistymi Chryzantemami”.

Panie Wanda Wojcik i Grażyna Ostrowska recytacja swoich wierszy również wprowadziły nas w nastrój złotej polskiej jesieni.

Pani Ola Watras zgrała na fortepianie przepiękny otwór „Wrześniowa Piosenka”, który wprowadził nas w zadumę nad przechodzącymi porami roku.Całość koncertu poprowadził pan Waldemar Ostrowski. Dziękujemy również za jego wkład w dekoracje sceny.

Jednak mimo nadchodzącej jesieni i mijających lat nie brakuje seniorom dobrego humoru i radości ze zbliżającej się Parady Pułaskiego, na którą już dziś zapraszamy nie tylko seniorów z Klubu Krakus ale calą Polonię.

COMMENTS