13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Pożar w Domu Dziecka w Zabrzu. 21 osób ewakuowanych. Czy dzieci wrócą domu?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pożar w Domu Dziecka przy ul. Park Hutniczy 15 w Zabrzu. Dziewiętnaścioro dzieci i ich opiekunowie opuścili zadymiony budynek. Na miejscu działały 4 zastępy straży pożarnej. Na szczęście obyło się bez ofiar. Dzieci i opiekunowie noc ze środy na czwartek spędzili w hotelu klubu sportowego „Pogoń”.

Do wybuchu pożaru doszło około godziny 20.00. Jak przekazał nam kpt. Wojciech Strugacz z PSP Zabrze, pożar rozwinął się w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku. – Tuż przed naszym przybyciem budynek opuściło dziewiętnaścioro i dzieci i dwoje opiekunów. Strażacy na miejscu dogaszają pożar – informuje kapitan Strugacz. Z budynku ewakuowano 21 osób – 19 dzieci w wieku 5 – 19 lat i 2 opiekunów. Wszystkich przewieziono do hotelu klubu sportowego „Pogoń”.

 

Dodaje, że dzieci będą mogły wrócić do domu dopiero po całkowitym dogaszeniu, przewietrzeniu i wyczyszczeniu budynku. Na miejsce pożaru przyjechał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który w czwartek, 28 grudnia, dokonać ma oceny stanu technicznego budynku. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

 

 
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520