22.1 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Powodzie na południu USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kolejne burze i deszcz na dotkniętym powodziami południu Stanów Zjednoczonych. Liczba śmiertelnych ofiar żywiołu wynosi 17 i prawdopodobnie będzie rosła. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Teksasie.

W stanach Teksas i Oklahoma wylało wiele rzek po tym jak w poniedziałek spadło tam prawie 300 milimetrów deszczu. Wczoraj w niektórych miejscach dopadało kolejne 200 milimetrów. Pod wodą znalazła się duża cześć Houston.

Kierowcy porzucili na zalanych drogach 2500 samochodów, strażacy przeprowadzili ponad 500 akcji ratowniczych. „Sercem i modlitwą jestem z rodzinami, które zostały dotknięte przez tę dramatyczną powódź” – mówił gubernator Teksasu Greg Abbott.

Liczba śmiertelnych ofiar w Teksasie wynosi 15. Dwie osoby zginęły w Oklahomie. Kilkanaście osób jest zaginionych po tym jak w niewielkiej rzece Blanco w Teksasie w ciągu kilku godzin poziom wody podniósł się do 13 metrów.

Nurt porwał ze sobą dom, który rozbił się na pobliskim moście. Lokalne w ładze obawiają się, że wszyscy zginęli. „W wielu rzekach w całym stanie Teksas woda będzie się podnosić” – ostrzega gubernator Abbott powołując się na meteorologów, którzy przewidują burze i deszcze w Teksasie do końca tygodnia.

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/łp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520