Powód zatrzymania byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M.?

Powód zatrzymania byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M.?

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówił podczas konferencji prasowej, że zatrzymanie byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M. było konieczne ze względu na obawę matactwa. Wraz z byłym komendantem Zbigniewem M. zatrzymano także dwóch byłych dyrektorów delegatur CBA w Łodzi i Poznaniu.

Minister podkreślał, że była to decyzja o zatrzymaniu była uzasadniona. “Funkcjonariusze CBA uważali, że zachodzi niebezpieczeństwo matactwa i kontaktu między tymi osobami, co dałoby im możliwość ustalenia wspólnej wersji wydarzeń, gdyby doszło do skierowania zawiadomienia” – dodał Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości podkreślił, że bardzo duże znaczenie w śledztwie ma dokładna weryfikacja zgromadzonych dowodów, zwłaszcza dowodów niejawnych.
Zbigniewowi M. oraz dwóm b. dyrektorom delegatur CBA zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz planowanych działań.
Nadzór nad dochodzeniem sprawuje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Rzeszowie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)TVPInfo/krad/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0