HomeUSAChicago

Powiat DuPage wprowadza kwarantannę dla podróżnych z 15 stanów

Powiat DuPage wprowadza kwarantannę dla podróżnych z 15 stanów

Powiat DuPage zalecił podróżnym poddanie się dobrowolnej, 14-dniowej kwarantannie. Dotyczy to osób przyjeżdżających z 15 stanów gdzie notuje się w ostatnim czasie wzrost zachorowań na koronawirusa.

 

Wcześniej podobną decyzję podjęły władze Chicago. Krajowe centrum ds. chorób i ich prewencji ostrzega, że podróże mogą znacznie przyczynić się do rozprzestrzeniania pandemii. Amerykanie w dalszym ciągu nie mogą wyjeżdżać do Europy i na cel wakacyjnych podróży wybierają inne rejony USA. Departament zdrowia DuPage zwrócił się do swoich mieszkańców o dostosowywanie się do zaleceń wydanych w związku z pandemią koronawirusa   i noszenie w miejscach publicznych maseczek ochronnych twarzy, utrzymywanie bezpiecznej odległości , mycie rąk i w przypadku wystąpienia symptomów zakażenia koronawirusem dobrowolną izolację lub jeżeli się nasilą o zgłoszenie się do lekarza.

Od poniedziałku Chicago wprowadziło kwarantannę dla podróżnych z następujących stanów:  Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia , Floryda,  Georgia, Idaho, Luizjana, Mississippi, Karolina Północna,  Nevada, Karolina Południowa, Tennessee, Teksas i Utah. Wcześniej stany Nowy Jork i New Jersey wprowadziły kwarantannę dla osób przybywających z 16 stanów.

 

BK

COMMENTS