8.7 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Powiat Cook wydał nowe wytyczne dotyczące pandemii koronawirusa

Popularne

Przewodnicząca Rady Powiatu Cook, Toni Preckwinkle wraz z powiatowym departamentem zdrowia wydała nowe wytyczne mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Skierowane są one do właścicieli restauracji, barów, tawern, siłowni a także do mieszkańców zbierających się w większych grupach.

 

Z danych departamentu zdrowia powiatu Cook wynika, że pozytywny współczynnik testów na COVID-19 w tym rejonie utrzymuje się na poziomie 5.8 proc. Gubernator J.B. Pritzker postanowił w ubiegłym miesiącu, że powrót do restrykcji związanych z pandemią nastąpi w przypadku gdy w danym regionie współczynnik ten wyniesie 8 procent.

Preckwinkle powiedziała, że latem zwłaszcza młodzi ludzie są zmęczeni ograniczeniami i choć starają się zachowywać obostrzenia to jednak coraz częściej spotykają się w większych grupach. To niestety może sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dlatego powiat Cook zdecydował się na wydanie nowych wskazówek dotyczących pandemii.

Bary i tawerny podające alkohol bez licencji na sprzedaż żywności powinny obsługiwać klientów wyłącznie na zewnątrz. Restauracje sprzedające alkohol zobowiązane są do dostosowania się do wydanych wcześniej regulacji w tym ograniczenia liczby klientów. Przy stolikach znajdujących się wewnątrz jak i przed lokalem gastronomicznym powinno siedzieć nie więcej jak 6 osób.

Zajęcia w klubach fitness prowadzone wewnątrz powinny być ograniczone do 10 osób. Biznesy świadczące usługi podczas których należy zdjąć maseczkę ochronną twarzy powinny wstrzymać przyjmowanie klientów. Osoby zarządzające budynkami mieszkalnymi mają ograniczyć wejście liczby gości do 6 osób w celu uniknięcia organizacji większych imprez wewnątrz lokalu.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane