"> Potrójna uroczystość - wiadomosci.com

Potrójna uroczystość

Potrójna uroczystość

19 października, w polskiej szkole u ” Moniuszki” miało miejsce wielkie wydarzenie. A mianowicie miało tam miejsce ślubowanie i pasowanie w potrójnym wydaniu. Do grona szkolnego zostały przyjęte Przedszkolaki – Krasnoludki, pierwszoklasiści i licealiści! Uroczyste pasowanie pierwszych klas rozpoczęło się krótkim występem artystycznym przygotowanym przez wszystkich pasowanych w oprawie muzycznej wspaniałego i niezawodnego chóru szkolnego: “ Rockawayanie“.

Po odśpiewaniu hymnu Polski, głos zabrała pani dyr. Agnieszka Misior witając przede wszystkim honorowych gości – UCZNIÓW, rodziców i przyjaciół szkoły.

Uroczystość rozpoczęli najmłodsi przepiękna recytacją “Katechizmu polskiego dziecka”. Wszyscy zebrani w sali gimnastycznej dołączyli się do wspólnej recytacji. Wszystko w muzycznej oprawie wspaniałego i niezawodnego szkolnego chóru: “ Rockawayanie“ . Następnie, oczekiwany przez wszystkich, moment ślubowania i pasowania: w kolejności – przedszkole pani Claudia Sumlinska, wychowawczyni przedszkola i zerówki, powitała w gronie przedszkolaków 3 Krasnoludków, pani Elżbieta Skawińska – w klasie pierwszej – 4 uczniów. oprawie muzycznej wspaniałego i niezawodnego chóru szkolnego: “ Rockawayanie“. Przyszłych licealistów czekało trudniejsze zadanie – “Inwokacja” Adama Mickiewicza w recytacji Kamili i Adama. – Dali rade…Następnie ślubowanie i symboliczne przecięcie wstęgi na znak powstania Liceum Ogólnokształcącego im. St. Moniuszki, pierwszego liceum w historii naszej polskiej szkoły i Rockaway. Na koniec zostały rozdane pamiątki z pasowania, w tym bardzo ważną rolę ślubowania, którą każdy z uczniów podpisał i tym samym obiecał wypełniać wszystkie zawarte w niej przyrzeczenia – opowiada Agnieszka Misior.

Dyrektor szkoły – Agnieszka Misior, przekazała gratulacje dla wszystkich pasowanych małych i dużych, i ich rodziców. – Szczególnie pragnę podziękować licealistom za bardzo dojrzałą i samodzielną decyzję kontynuowania nauki, już tworzycie nową kartę historii naszej polskiej szkoły, dziękuję za obdarzone zaufanie i bardzo cieszę się, że jesteście z nami.” “Wszystkim rodzicom naszej szkoły za to, że każdego dnia, swoim przykładem, pokazujecie Waszym dzieciom, jak ważne jest kultywowanie fundamentalnych wartości takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, tradycja i patriotyzm. Za to wielkie Dziękuję!” – powiedział Misior.

Specjalne podziękowania zostały również skierowane do fantastycznego chóru i opiekunki Elżbiety Skawińskiej.

W związku z utworzeniem liceum w naszej szkole, ogłaszamy konkurs plastyczny na logo, znak naszego liceum – dodała pani Agnieszka.

Na koniec, rodzice nowo przyjętych dzieciaków przygotowali poczęstunek, nie mogło zabraknąć ulubionej przez dzieciaki pizzy.COMMENTS

WORDPRESS: 0