Potrącił matkę i córkę. Prokuratura chce tymczasowego aresztowania kierowcy tira

Potrącił matkę i córkę. Prokuratura chce tymczasowego aresztowania kierowcy tira

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie kierowcy tira, który wczoraj spowodował śmiertelny wypadek w Trąbkach Wielkich. Auto, którym kierował potrąciło na przejściu matkę i córkę. 8-latka mimo reanimacji zmarła, kobiecie nic się nie stało. 

35-latek będzie odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku i narażenie matki dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Jak podkreśla prokurator Grażyna Wawryniuk, kierowca ciężarówki wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Zaznaczyła, że kierujący umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Przede wszystkim nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i nie dostosował się do warunków panujących na drodze. Dodatkowo nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, która wskazywała światło czerwone.
Mężczyzna tłumaczy, że “nie pamięta co się wydarzyło”. Grozi mu 8 lat więzienia.

IAR/Grzegorz Armatowski /RGdańsk/hk/dwi/moc

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0