13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Potężne eksplozje w Bejrucie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Bejrucie – stolicy Libanu doszło do potężnej eksplozji. Na razie nie wiadomo, co i dlaczego wybuchło. Media mówią o eksplozji portowego magazynu z fajerwerkami. Na razie nie ma potwierdzenia tej informacji. Rannych może być wiele osób.

Nad miastem unosi się słup dymu. Według relacji części świadków, doszło do dwóch eksplozji. Fala uderzeniowa uczyniła ogromne spustoszenia. W relacjach światowych telewizji widać zakrwawionych ludzi, poprzewracane samochody i ogrodzenia. Z gruzów wydostają się płomienie. Jak relacjonują świadkowie, po wybuchu z framug wypadły okna i drzwi. Część miasta nie ma dostępu do prądu. Media informują, że do eksplozji doszło w okolicy portu w Bejrucie.
Korespondent BBC w Bejrucie Rami Ruhayem relacjonował, że nigdy nie słyszał tak głośnego wybuchu. Powiedział, że port w Bejrucie to miejsce, gdzie pracuje wiele osób: „Zwykli ludzie tam nie chodzą. Przejeżdża się obok, kiedy wjeżdża się do Bejrutu od północy. To miejsce, w którym bardzo wielu ludzi pracuje. Mógł ucierpieć obszar w promieniu kilku kilometrów od miejsca wybuchu. Są powybijane szyby, inne zniszczenia” – mówił. Dziennikarka francuskiej telewizji France24 relacjonuje, że wybuch zniszczył jej mieszkanie. „Ludzie są obsypani szkłem i zalani krwią” – relacjonuje na Twitterze Leila Molana-Allen.

IAR/d mj/w kj / w gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520