32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Postulaty protestujących spisane, rodzice kontynuują protest

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister Wojciech Kolarski zawiózł spisane postulaty do Kancelarii Prezydenta. Powtórzył deklarację Andrzeja Dudy, że praca nad ustawą uwzględniającą żądania rodziców dorosłych niepełnosprawnych będą prowadzone w porozumieniu z resortem rodziny, pracy i polityki społecznej. Dodał, że prezydent jest też gotów spotkać się w tej sprawie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Spisanie postulatów nie kończy trwajżcego od środy w Sejmie protestu. Iwona Hartwich zapowiedziała w imieniu protestujących, że zostaną oni na Wiejskiej do czasu uchwalenia obiecanej ustawy. „Jeżeli to będzie wtorek, to zostaniemy do wtorku, jeżeli to będzie czwartek, to zostaniemy do czwartku” – powiedziała. Dodała, że Sejm może zebrać się wcześniej, niż – jak zaplanowano – 8 maja.

Protestujący w Sejmie rodzice dorosłych niepełnosprawnych domagają się między innymi wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie, bez kryterium dochodowego. Chcą też zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wraz ze stopniowym podwyższaniem tej kwoty do równości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

IAR/Naukowicz/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520