HomePOLSKA

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

Posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Dokument wniesiono do Sejmu 8 stycznia, ale dopiero dziś nadano mu numer druku i opublikowano na stronie internetowej. 

Jak napisano w uzasadnieniu wniosku Platformy, Zbigniew Ziobro pełniąc funkcję ministra sprawiedliwości osłabia pozycję resortu, w efekcie obniżając praworządność oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli. Poseł Borys Budka wyjaśnił, że chodzi między innymi o “brak zdecydowanej reakcji prokuratury i ministra Ziobry na przestępstwa szerzenia tzw. mowy nienawiści”. Poseł podał przykłady umorzonych postępowań w sprawie wieszania na szubienicach portretów eurodeputowanych PO oraz “politycznych aktów zgonu, które Młodziez Wszechpolska wystawiła prezydentom 11 miast.
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek napisała na Twitterze, że wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry zostanie rozpatrzony na posiedzeniu izby 20 lutego. Dodała, że jest on bez szans, bo PiS go nie poprze.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Naukowicz/Rita/jj

COMMENTS