HomePILNE

Posłowie Koalicji Obywatelskiej odpłacają się za ataki na Trzaskowskiego i prześwietlają finanse kancelarii prezydenta Dudy

Posłowie Koalicji Obywatelskiej odpłacają się za ataki na Trzaskowskiego i prześwietlają finanse kancelarii prezydenta Dudy

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie wniosku o udostępnienie informacji publicznej na temat wydatków Kancelarii Prezydenta.

Posłowie Arkadiusz Marchewka, Arkadiusz Myrch i Adam Szłapka poinformowali o tym podczas konferencji przed Pałacem Prezydenckim.

Wniosek będzie dotyczył udostępnienia pełnego rejestru umów cywilno-prawnych zawieranych przez Kancelarię Prezydenta od początku kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Poseł Arkadiusz Myrcha powiedział, że Polacy mają prawo wiedzieć na co w tym czasie zostało wydanych prawie miliard złotych i z kim były zawierane umowy.

Według posłów Koalicji Obywatelskiej od 2016 roku rejestry umów zawieranych przez Kancelarię Prezydenta nie są dostępne.

Poseł Arkadiusz Marchewka podkreślił, że w ciągu ostatnich pięciu lat wydatki Kancelarii Prezydenta wzrosły o ponad 30 milionów złotych i w tym roku wyniosą prawie 200 milionów złotych.
W związku z tym posłowie PO oczekują też wyjaśnienia dlaczego w roku wyborczym, 2020, Kancelaria Prezydenta wnioskowała do parlamentu o uchwalenie tak wysokiego budżetu i czy pieniądze te nie są wydawane na kampanię wyborczą. Trzej posłowie Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli składanie kolejnych wniosków dotyczących wydatków głowy państwa.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Szczęsna/w kj

COMMENTS