23.5 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Posiedzenie Rady Ministrów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister Skarbu Państwa chce ograniczyć koszty komunikatów. Zamiast w gazetach, mają pojawiać się w internecie. Pozwoli to oszczędzić nawet milion złotych rocznie.

Podczas dzisiejszego (05.04, godz.12:00) posiedzenia rządu ministrowie omówią też możliwość szybszego korzystania z dofinansowań dla rolników.
Cztery projekty rozporządzenia Ministerstwa Skarbu Państwa dotyczą wycofania się z obowiązku zamieszczania ogłoszeń w dziennikach ogólnopolskich oraz lokalnych przez spółki państwowe. Zamiast tego będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej ministra skarbu, na stronie spółki oraz w jej lokalu. Ministerstwo szacuje, że na samych komunikatach o zamiarze sprzedaży aktywów trwałych zaoszczędzi około miliona złotych rocznie. Podobnie mają być ogłaszane informacje o sprzedaży akcji oraz o konkursach na obsadzanie stanowisk zarządów.
Rząd zajmie się także projektem Ustawy o zmianie ustawy o finansowaniu wspólnej polityki rolnej. Celem jest możliwość wcześniejszego skorzystania z pieniędzy krajowych oraz unijnych przeznaczonych na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Ma być także mowa o aneksie do umowy między Skarbem Państwa Rzeczypospolitej Polskiej a amerykańską firmą Rockwell Collins Inc. zajmującą się wyposażeniem pokładowym samolotów. Rząd ma zająć się również tak zwaną ustawą okrętową, którą zapowiadał minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

IAR/Natalia Żyto/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520