HomePOLSKA

Poseł Tarczyński na debacie w niemieckiej telewizji. “Nie wiem, czy są gotowi usłyszeć, co mam do powiedzenia”

Poseł Tarczyński na debacie w niemieckiej telewizji. “Nie wiem, czy są gotowi usłyszeć, co mam do powiedzenia”

Świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości, kandydat tej partii do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim Dominik Tarczyński w środę weźmie udział w debacie organizowanej przez niemiecką telewizję Deutsche Welle. – Nie wiem, czy są gotowi usłyszeć, co mam do powiedzenia – mówi Dominik Tarczyński.

Na swoim profilu na Facebooku parlamentarzysta zamieścił filmik wideo ze studia zaaranżowanego w budynkach Parlamentu Europejskim, gdzie odbędzie się debata. Nagranie programu w środę, emisja w czwartek na antenie niemieckiej telewizji Deutsche Welle. – Okazało się, że Niemcy nie chcą programu na żywo. Postanowili go nagrywać, co mnie nie zniechęciło, jestem gotowy. W debacie na temat stanu obecnego i przyszłości Unii Europejskiej weźmie udział czterech polityków z Unii: dwóch z Niemiec i jeden z Polski, czyli ja, Dominik Tarczyński – opowiada poseł.

 

– Zobaczymy, jak Niemcy będą reagować na argumenty i na wizję, jaką my, Prawo i Sprawiedliwość, przedstawiamy, czego chcemy dla chrześcijańskiej Europy. Będą także pytania od publiczności. Zobaczymy, jakie będą reakcje – mówi Dominik Tarczyński. – Bardzo mi miło, że Deutsche Welle zdecydowało się zaprosić mnie do tej debaty, choć szczerze mówiąc nie wiem, czy są gotowi usłyszeć, co mam do powiedzenia – podkreśla Dominik Tarczyński. – Chwała wielkiej Polsce – kończy swoją relację.

 

COMMENTS