Poseł PiS potrącił dwóch nastolatków. Chłopcy i parlamentarzysta trafili do szpitala

Poseł PiS potrącił dwóch nastolatków. Chłopcy i parlamentarzysta trafili do szpitala

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 20 w Zmiennicy, w powiecie brzozowskim, na nieoświetlonym odcinku drogi. Poseł Piotr Babinetz potrącił dwóch chłopców, w wieku 15 i 16 lat. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala w Brzozowie.

Trzej nastolatkowie szli prawą stroną drogi w kierunku Brzozowa. 15-latek i dwóch 16-latków prowadzili rowery. Poseł Piotr Babinetz jechał swoim oplem insignią w stronę Krosna. Samochód zjeżdżał z niewielkiego wzniesienia. Z nieustalonych przyczyn kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu. Potrącił młodszego z chłopców i jednego z 16-latków. Drugiemu nic się nie stało. Chłopcy i kierowca trafili do szpitala w Brzozowie.

 

W szpitalu sprawdzono stan trzeźwości posła. – Na miejscu nie było to możliwe ze względu na obrażenia jakich doznał kierowca – mówi Monika Dereń, rzeczniczka brzozowskiej policji. Badanie wykazało, że poseł Babinetz jest trzeźwy. Nadal przebywa w szpitalu. Jego obrażenia są dość poważne. – Po potrąceniu pieszych samochód wjechał do rowu – mówi Monika Dereń.

 

Chłopcy doznali lżejszych obrażeń. Jeden z nich po zaopatrzeniu w szpitalu wrócił do domu. Na miejscu wypadku w Zmiennicy policja dokonała oględzin. Samochód został zabezpieczony. Będzie poddany ekspertyzie przez biegłego. Policja prowadzi postępowanie dotyczące okoliczności wypadku.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0