"> Poseł Paweł Olszewski: Biskup Tyrawa musi zostać odwołany. Miejsce tuszujących pedofilię jest w więzieniu – wiadomosci.com

Poseł Paweł Olszewski: Biskup Tyrawa musi zostać odwołany. Miejsce tuszujących pedofilię jest w więzieniu

Poseł Paweł Olszewski: Biskup Tyrawa musi zostać odwołany. Miejsce tuszujących pedofilię jest w więzieniu

– Biskup Jan Tyrawa musi zostać odwołany – twierdzi poseł Paweł Olszewski i pisze w tej sprawie list do Nuncjusza Apostolskiego. Zdaniem posła “miejsce tuszujących pedofilię jest w więzieniu”.

Poseł Paweł Olszewski poinformował dziś na Twitterze, że skierował list do Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Salvatore Pennaccio w związku z filmem “Tylko nie mów nikomu” autorstwa Braci Sekielskich na temat pedofilii w Kościele. “W proceder zamieszanych jest wielu duchownych. Niewątpliwą rolą Kościoła jest teraz oczyszczenie szeregów ze wszystkich osób, które kiedykolwiek w procederze uczestniczyły” – pisze Olszewski. “W związku z niezwykłą wagą sytuacji, zwracam się do Arcybiskupa z postulatem odwołania z funkcji Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Biskupa Jana Tyrawy.

 

Bp Tyrawa, jak wykazuje emisja filmu, jest bezpośrednio zamieszany w tuszowanie i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności za pedofilię Pawła Kani” – informuje poseł. Dodaje również, że 9 maja zwrócił się do Biskupa z pytaniem o liczbę zgłoszonych do tej pory przypadków pedofilii w diecezji i w związku z tym o plany związane z nowymi wytycznymi dla duchownych w sprawie walki z pedofilią. “Jedyna odpowiedź jaka do mnie dotarła ustami rzecznika, to informacja, że odpowiedzi nie będzie” – kończy list Paweł Olszewski.

 

 

(ea) aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0