HomePOLSKA

Poseł Agnieszka Ścigaj: List ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher świadczy o braku partnerskich relacji między naszym krajem a USA

Poseł Agnieszka Ścigaj: List ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher świadczy o braku partnerskich relacji między naszym krajem a USA

Poseł Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 ocenia, że list ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher świadczy o braku partnerskich relacji między naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi. Wczoraj Pałac Prezydencki, który był jednym z adresatów korespondencji, przyznał, że list, o którego istnieniu poinformował kilka dni temu tygodnik “Do Rzeczy” jest autentyczny.

Agnieszka Ścigaj, gość radiowej Trójki, przestrzegała przed podległością w relacjach dwustronnych z USA. Jej zdaniem wyrażała się ona już wcześniej poprzez brak reakcji polskiego rządu po wprowadzeniu w USA ustawy 447, a także nowelizowanie ustawy o IPN. „To są po prostu rzeczy niedopuszczalne” – podkreśliła poseł Kukiz’15.

W jej opinii reakcja polskiego rządu na list ambasador USA powinna być bardzo zdecydowana, gdyż przejście na rolę „podległego partnera” jest dla Polski niekorzystne. „Tym bardziej, że chcemy dalej rozwijać interesy. Mamy sprawy związane z gazem i negocjacje dotyczące bazy wojsk amerykańskich” – wymieniała Agnieszka Ścigaj.

W ujawnionym przez media liście, ambasador Mosbacher napisała, że USA “nie będą tolerować” krytyki wobec dziennikarzy TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce. W liście znalazły się między innymi błędy literowe w nazwiskach premiera i ministra spraw wewnętrznych.

Dzisiaj do treści listu odniosła się rzeczniczka rządu.

IAR / Trójka / pp / mt

COMMENTS