Poród w karetce w Szczecinie. “Nie mogliśmy lepiej rozpocząć Dnia Kobiet!”

Poród w karetce w Szczecinie. “Nie mogliśmy lepiej rozpocząć Dnia Kobiet!”

O godz. 5.57 w karetce w okolicy ul. Kolumba na świat przyszła dziewczynka. Poród odebrał zespół ratowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

– Nie mogliśmy lepiej rozpocząć Dnia Kobiet! O godz. 5:57 w karetce w okolicy ul. Kolumba na świat przyszła dziewczynka. Poród odebrał zespół ratowników w składzie Tomasz Gołębiewski i Janusz Daraszkiewicz – informuje Paulina Targaszewska, rzeczniczka WSPR w Szczecinie.

 

Po karetkę zadzwonił tata dziecka, które w chwili powiadamiania było jeszcze w brzuchu mamy. Ratownicy medyczni po kilku minutach byli już pod wskazanym adresem. Natychmiast rozpoczął się transport 19-letniej kobiety z Warszewa do szpitala na Pomorzanach w Szczecinie, gdzie pacjentka trafić miała od razu na salę porodową.

 

– Maleństwo w brzuchu mamy nie chciało jednak dłużej czekać. W okolicy ul. Kolumba karetkę trzeba było zatrzymać i odebrać poród – relacjonuje rzeczniczka pogotowia. Na świat przyszła zdrowa dziewczynka. Urodziła się w 38 tygodniu ciąży. Waży 2900 g i mierzy 46 cm. Szczęśliwą mamę z córeczką przewieziono do szpitala.

 

Oskar Masternak aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0