HomePOLSKA

Poręba (PiS): Prezydenci miast z PO nie wycofali deklaracji ws. imigrantów

Poręba (PiS): Prezydenci miast z PO nie wycofali deklaracji ws. imigrantów

Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba oświadczył, że samorządowcy związani z Platformą Obywatelską nie wycofali swoich deklaracji o gotowości przyjmowania migrantów, którzy nielegalnie dotarli do Unii Europejskiej.

Tomasz Poręba na konferencji przedstawił nowy spot wyborczy PiS dotyczący działań PO wobec kryzysu migracyjnego i możliwych konsekwencji przyjęcia migrantów. Szef sztabu wyborczego PiS przywołał też dokument podpisany w Gdańsku w czerwcu 2017 roku przez prezydentów dużych miast, którzy należą do PO lub są przez nią popierani. “Zawiera bardzo precyzyjne słowa, deklaracje złożone przez prezydentów, które zostały potem przez nich podpisane, które mówią o tym, jak oni zamierzają współdziałać, jak zamierzają pracować na poziomie lokalnym, aby nielegalnych migrantów w Polsce przyjmować” – powiedział Tomasz Poręba. Dodał, że słów tych potem nie odwołali ani sygnatariusze dokumentu, ani lider PO Grzegorz Schetyna.
Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowana jest na 4 listopada.

IAR/TVP Info/vey/dw

COMMENTS