Porażka Karoliny Kowalkiewicz. Claudia Gadelha poddała Polkę w pierwszej rundzie

Porażka Karoliny Kowalkiewicz. Claudia Gadelha poddała Polkę w pierwszej rundzie

W  Rio de Janeiro Karolina Kowalkiewicz (10-2) mierzyła się na gali UFC 212 z Claudią Gadelhą (15-2). Czołowa polska zawodniczka MMA wagi słomkowej została pokonana w nieco ponad trzy minuty.

Pojedynek Kowalkiewicz z Gadelhą był co-main eventem gali UFC 212. Polka zajmowała przed nim drugie miejsce w rankingu wagi słomkowej największej organizacji MMA świata, Brazylijka była pierwsza. Obie dotychczas przegrywały tylko z niekwestionowaną mistrzynią dywizji do 115 funtów, Joanną Jędrzejczyk (Gadelha dwukrotnie). Zwyciężczyni mocno zbliżała się do kolejnego rewanżu. – Jestem kompletną zawodniczką. Większość walk toczyłam w stójce, ale czuję się bardzo dobrze w każdej płaszczyźnie. Przed pojedynkiem z Rose Namajunas wszyscy twierdzili, że Amerykanka w parterze mnie zmasakruje. A kiedy walka tam przechodziła, to ja dominowałam. Z Claudią też nie będę bała się walki w parterze – zapowiadała w rozmowie z nami łodzianka. Jej trener Łukasz Zaborowski przewidywał nawet, że Kowalkiewicz podda specjalizującą się w zapasach i parterze Gadelhę. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikowała te plany. Po kilku wymianach w stójce, z których największe wrażenie zrobił mocny cios łokciem Gadelhi na twarz Polki, Brazylijce udało się sprowadzić Kowalkiewicz do parteru. Tam 31-letnia zawodniczka klubu Shark Łódź popełniła duży błąd, łatwo oddając rywalce plecy. “Claudinha” bezlitośnie to wykorzystała, kończąc pojedynek duszeniem zza pleców. Walka trwała trzy minuty i trzy sekundy.

 

– Przed walką powtarzałam, że trudno spodziewać się innych rezultatów robiąc cały czas to samo. Zmieniłam klub i sposób przygotowań. Jestem zupełnie nową zawodniczką. K…, bardzo ciężko będzie mnie pokonać – przekonywała Gadelha w wywiadzie tuż po ogłoszeniu wyniku. Zapytana o trzecią walkę z Jędrzejczyk unikała odpowiedzi. – Teraz koncentruję się na innych sprawach w życiu. Przeprowadzam się do Albuquerque, chcę kupić fajny samochód i psa. Teraz chcę tylko tego – powiedziała.

 

(AIP)COMMENTS

WORDPRESS: 0