Popularny “slajm” z Pepco do zwrotu! Można go samodzielnie przygotować w domu

Popularny “slajm” z Pepco do zwrotu! Można go samodzielnie przygotować w domu

Firma PEPCO na swojej stronie internetowej opublikowała komunikat o wycofaniu ze sklepów w całej Polsce popularnej zabawki typu slime. Każdy, kto ją zakupił, może zwrócić do sklepu PEPCO bez okazywania paragonu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Firma PEPCO Poland poinformowała klientów, że w jednym z popularnych produktów dla dzieci wykryto nieprawidłowości. Chodzi o masę kreatywną do zabawy typu “slime”. PEPCO wycofuje Masę Unicorn Poop 298857 – W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów firma PEPCO Poland podjęła decyzję o wycofaniu produktu: Masa Unicorn Poop – 298857 – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej sklepu PEPCO.

 

Jak informuje PEPCO Polska, powodem wycofania produktu jest wykrycie nieprawidłowości w składzie przedstawionego produktu, co jest niezgodne z Dyrektywą 2009/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 czerwca 2009 r. Sklep PEPCO prosi o zwrot produktu i odbiór kwoty za jego zakup. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie PEPCO, paragon nie jest wymagany. [zdj 38415043 p s] Pełny komunikat o wycofaniu ze sprzedaży zabawki Masa Unicorn Poop –

 

Slime to zabawka-hit, która podbija serca dzieci i młodzieży, ale często jest prawdziwą zmorą dla rodziców. Slime to ciągnące się, kolorowe gluty do zabawy kreatywnej. Masa plastyczna “slime” wśród dzieci robi prawdziwą furorę. “Gluty” mogą być w każdym kolorze, nawet tęczowe czy przeźroczyste, mogą mieć brokat, odbijać się jak piłka czy świecić w ciemności…

 

Slime sam w sobie jest zabawką kreatywną, która – choć wielu rodziców przyprawia o ból głowy – to świetnie sprawdza się do zabawy sensorycznej, czyli rozwijającej percepcję zmysłową. Slime działa przede wszystkim na zmysł dotyku. Mogą okazać się wręcz pomocne – dziecko ugniatając masę pracuje nad odpowiednim napięciem mięśni, płynnością i koordynacją ruchową. Slime można kupić, ale można również samodzielnie przygotować w domu.

 

Do podstawowej wersji slime wystarczy połączyć w odpowiednich proporcjach:

 

 

    • przezroczysty klej szkolny,

 

    • środek do prania,

 

    • barwnik spożywczy (lub farbkę albo brokat)

 

 

WAŻNE! W takiej podstawowej wersji slime nie nadaje się do zjedzenia! (to o tyle istotne, że można przygotować a nawet kupić jadalne masy typu slime). Najlepiej samodzielnie metodą eksperymentu opracować własną recepturę slime. Ale można również skorzystać z gotowych przepisów na slime, których w sieci jest całe mnóstwo lub kupić tzw. slime box – gotowy zestaw produktów do samodzielnego przygotowania slime.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0