HomeFloryda

Ponownie otwarte siłownie – plaże nadal zamknięte w Miami-Dade

Ponownie otwarte siłownie – plaże nadal zamknięte w Miami-Dade

Bywalcy siłowni po długiej przerwie, w poniedziałek po raz pierwszy wrócili do swoich miejsc treningowych w hrabstwie Miami-Dade od czasu początku pandemii koronawirusa kilka miesięcy temu – ale ci, którzy szukają słońca na plaży, będą musieli poczekać.

Burmistrz Miami-Dade Carlos Gimenez ogłosił w czwartek wirtualną konferencję prasową, że siłownie i letnie obozy dla dzieci w hrabstwie zostaną ponownie otwarte od 8 czerwca.

Przestrzegane będą społeczne wytyczne dystansowe określone przez okręg, stan oraz Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób, które obejmują wymóg noszenia masek na twarz w siłowniach oraz przedmiotów, takich jak ręczniki, których nie ma w niektórych miejscach.
„Dbamy o to, abyśmy mieli stację wejściową i wyjściową, abyśmy mogli uchwycić wszystkich i zmierzyć ich temperaturę oraz zapewnić wszystkim bezpieczeństwo”, powiedziała Monique Tessier, dyrektor generalny w Adapt Gym w North Miami.

Inne nowe zasady obejmują takie przedmioty, jak maty osobiste, które są zabronione, a korzystanie z niektórych pryszniców nie będzie dozwolone. Niektóre siłownie będą również wymagały kontroli temperatury, aby z nich skorzystać.

„Jest zupełnie inaczej, ale sprawia, że czuję się o wiele bezpieczniej, widząc, że wszyscy podejmujemy odpowiednie środki ostrożności i wciąż mogę to wypracować. Myślę, że to jest dobre dla nas wszystkich – powiedziała Anna Morales, która w poniedziałek rano poszła na siłownię.

Wprowadzenie tych zmian nastąpiło po tym, jak gubernator Florydy. Ron DeSantis przeniósł większość stanu do drugiej fazy ponownego otwarcia – pozwalając na złagodzenie ograniczeń w lokalizacjach takich jak restauracje oraz ponowne otwarcie barów, klubów nocnych i innych we wszystkich hrabstwach z wyjątkiem Broward, Miami-Dade i Palm Beach .

Siłownie będą mogły działać na pełnych obrotach.

Podczas gdy Południowa Floryda nie zostanie uwzględniona w początkowej dacie ponownego otwarcia, burmistrzowie hrabstw mogą nadal wysłać pisemną prośbę do gubernatora z prośbą o dołączenie do fazy drugiej. Gimenez mówi, że współpracuje nad ponownym otwarciem lokalizacji, mówiąc, że oczekuje, że zostaną otwarte „już wkrótce”.

Ci, którzy chcą udać się na plaże hrabstwa, będą musieli poczekać, aż Gimenez zniesie nocną godzinę policyjną, która została ustanowiona w zeszłym tygodniu wśród starć protestujących z policją w związku ze śmiercią George’a Floyda w Minnesocie.

Miasto Miami Beach ogłosiło w piątek, że więcej firm i obiektów będzie mogło zostać ponownie otwartych od poniedziałku, o ile będą one zgodne z wytycznymi sanitarnymi – w tym siłownie, studia fitness, salony tatuażu, gabinety masażu i obozy letnie, które otrzymały zielone światło.

JK

COMMENTS