HomeŚwiat

Ponowne starcia niemieckiej policji z ekologami w lesie Hambach

Ponowne starcia niemieckiej policji z ekologami w lesie Hambach

Po kilkutygodniowej przerwie ponownie doszło do zamieszek w lesie Hambach. Ekolodzy starli się z policją i ochroniarzami zatrudnionymi przez koncern energetyczny RWE do ochrony lasu przed ekologami.

Jak poinformowała policja z Akwizgranu, wczoraj późnym wieczorem nieznani, zamaskowani sprawcy zaatakowali kamieniami i petardami obóz ochroniarzy. Interweniowała policja, w stronę której również rzucano kamienie i petardy. Zamaskowani osobnicy byli bardzo agresywni. Zniszczono kilka policyjnych samochodów. W nocy do akcji wezwano helikopter. Jeden z ochroniarzy koncernu RWE, ranny w głowę, został przetransportowany do szpitala.
Starcia trwały całą noc. Policja zatrzymała kilkanaście osób pod zarzutem naruszenia miru domowego, wyrządzenia strat materialnych oraz spowodowania obrażeń ciała innej osoby.

Stary las Hambach w Nadrenii Północnej-Westfalii należy do koncernu energetycznego RWE. Koncern zamierza go wyciąć przygotowując obszar pod teren odkrywkowej kopalni węgla brunatnego. Przeciwko wyrębowi drzew protestują ekolodzy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Waldemar Maszewski,Berlin/dyd

COMMENTS