HomeUSA

Ponad pół miliona Amerykanów podpisało petycję aby anulować pożyczki studenckie

Ponad pół miliona Amerykanów podpisało petycję aby anulować pożyczki studenckie

Ponad pół miliona Amerykanów podpisało się pod petycją aby anulować studenckie pożyczki. Niektórzy członkowie Kongresu proponują takie samo rozwiązanie.

Niemal 45 milionów Amerykanów jest winna średnio po 33,000 dolarów w pożyczkach studenckich. Wielu z nich twierdzi, że to właśnie dlatego nie są w stanie kupić samochodu, mieszkania czy zwyczajnie wyjść na prostą finansowo.

“Młodzi ludzie nie są w stanie założyć rodziny, nie mogą założyć swojego biznesu, ani robić innych zwyczajnych rzeczy, które człowiek powinien zrobić w ciągu swojego życia.” – komentuje Alan Collinge, założyciel organizacji Student Loan Justice.

Niemal 600,000 osób podpisało się więc pod petycją na stronie change.org. Stworzyła ją Student Loan Justice, nawołując Prezydenta Donalda Trumpa do anulowania długów, z tytułu pożyczek studenckich.

“To byłaby walka z czymś, co stało się w zasadzie zagrażającym państwu, rządowym programem pożyczkowym, który tłamsi życie i dobrobyt  ponad 44 milionów ludzi.” – dodaje Colligne.

Kandydat na prezydenta Joe Biden, sugeruje takie samo rozwiązanie.

Już teraz istnieją programy, które pomagają wybranym w spłaceniu tej pożyczki. Należy się ona pracownikom rządowym, niektórym organizacjom non-profit oraz nauczycielom, którzy pracują w szkołach z niskimi zarobkami.

 

PS

COMMENTS