HomePOLSKAMałopolskie

Ponad 40 kilometrów, aby przygotować się do Światowych Dni Młodzieży

Ponad 40 kilometrów, aby przygotować się do Światowych Dni Młodzieży

Ruszyły zapisy na ekstremalną Drogę Krzyżową. To nietypowa forma rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej podczas nocnego marszu do wybranego sanktuarium.
Od siedmiu lat różne trasy mierzące od 40 do nawet 70 kilometrów pokonuje kilka tysięcy osób. W tym roku spodziewanych jest nawet 20 tysięcy uczestników.
W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie częścią przygotowań duchowych do Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy chcą, aby pielgrzymi którzy przyjadą w lipcu do Krakowa również mogli w niej uczestniczyć. „Chcemy, żeby osoby z różnych stron świata też mogły wybrać się w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Naszym zdaniem akcją jest ewenementem na skalę światową, więc liczmy na duże zainteresowanie ze strony młodych osób” – mówi Michał Nita – koordynator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Zapisy na Ekstremalną Drogę krzyżową potrwają do 10 marca. Szczegóły na stronie www.edk.org.pl
Ekstremalna Droga Krzyżowa to projekt krakowskiej Męskiej Strony Rzeczywistości, współorganizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego
pomysłodawcą jest inicjator Szlachetnej Paczki, ksiądz Jacek Stryczek. Pierwsza trasa w 2009 roku prowadziła z Krakowa do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

IAR/ Paweł Pawlica/mitro/COMMENTS