HomeUSA

Ponad 25% amerykanów w wieku 18-24l. myślało o samobójstwie podczas pandemii

Ponad 25% amerykanów w wieku 18-24l. myślało o samobójstwie podczas pandemii

Nowe wyniki badań Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Cenetrs for Disease Control and Prevention), wskazują na słaby stan zdrowia psychicznego wśród “młodych dorosłych”. W przeprowadzonej ankiecie ponad 25% ankietowanych w wieku 18-24l stwierdziło, że myślało o popełnieniu samobójstwa w poprzedzającym miesiącu.

W dniach 24-30 czerwca przeprowadzono ankietę, mającą na celu zbadanie zdrowia psychicznego wśród młodych, pełnoletnich amerykanów.

W badaniu wzięło udział ponad 5,400 osób. 25,5% z ankietowanych “poważnie myślało o popełnieniu samobójstwa” w poprzedzającym ankietę miesiącu.

Zanotowano również wysoki wzrost stanów depresyjnych, paniki oraz nadużycia substancji psychoaktywnych. Około 31% respondentów uważa, że miało objawy depresji i ataków paniki.

Na szczególną uwagę zasługuje wynik ataków paniki, która jest trzykrotnie wyższa niż w 2019r.

19% ankietowanych zaczęło, bądź zwiększyło zażywane dawki substancji psychoaktywnych w tym alkoholu, leków na receptę oraz narkotyków.

Naukowcy apelują o reakcję na poziomie lokalnych społeczności, wliczając w to wsparcie finansowe oraz obecne nastroje na tle rasowym.

 

PS

COMMENTS