13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Ponad 150 mln zł dla twórców gier komputerowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 150 milionów złotych dostaną polscy twórcy gier komputerowych na innowacyjne projekty. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach czwartego konkursu GameINN przyznało dofinansowanie 43 firmom.

Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Wojciech Kamieniecki wyjaśnia, że jedna czwarta zwycięskich projektów znajduje zastosowanie także poza rynkiem gier wideo. Zaproponowane w konkursie technologie mogą posłużyć także w rehabilitacji czy medycynie.

Zwycięskie projekty to nie scenariusze nowych gier, ale rzeczy uniwersalne związane z rynkiem gier wideo. To na przykład silniki, algorytmy służące do pokazywania zachowań przyrody, elementy gry wykorzystujące sztuczną inteligencję czy wirtualną rzeczywistość.

Dyrektor NCBR zaznacza, że branża gier w epidemii koronawirusa zanotowała wzrost. „Tutaj największy wzrost mamy w zastosowaniach gier na urządzenia mobilne, ale również jeżeli chodzi o VR czyli wirtualną rzeczywistość. Tutaj również notujemy wzrost większy od prognozowanego jeszcze w czasach, gdy nie mówiło się o pandemii” – mówi Wojciech Kamieniecki.

Środki na GameINN pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Od 2016 roku czyli od pierwszego konkursu, dofinansowanie w wysokości ponad 474 milionów złotych otrzymało 150 projektów.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/i jf/w dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520