Tajemniczy Krzywy Las został uznany za jedno z najbardziej magicznych miejsc w Polsce

Tajemniczy Krzywy Las został uznany za jedno z najbardziej magicznych miejsc w Polsce

“Daily Mail” wymienił Krzywy Las, który znajduje się w powiecie gryfińskim jako jeden z dziewięciu magicznych lasów, które warto odwiedzić. Przypomnijmy, że na temat tego lasu powstawało wiele dziwnych teorii, w tym te, mówiące o ingerencji UFO lub o zakłóceniu pola siłowego Ziemi

Krzywym Lasem zachwycali się również amerykańscy dziennikarze gazety “The New York Times”.

 

Krzywy Las zajmuje około 0,3 ha, choć cały teren o obszarze 1,7 ha to Pomnik Przyrody. Rośnie tu około stu tak powyginanych drzew. Las znajduje się w okolicach osiedla w Nowym Czarnowie i bezpośredniej bliskości elektrowni Dolna Odra w powiecie gryfińskim w województwie zachodniopomorskim. Na temat lasu powstawało wiele dziwnych teorii, w tym te, mówiące o ingerencji UFO lub o zakłóceniu pola siłowego Ziemi. Prawda jest jednak chyba bardziej prozaiczna.

 

Drzewa posadzono prawdopodobnie na początku lat 30. XX w. w celu uzyskania kształtek naturalnych do produkcji krzeseł, stołów, sań lub na potrzeby szkutnicze. Gdy uważnie przyjrzymy się pniom zauważymy na początku zgięcia ślady starych sęków. To one – według zwolenników teorii “meblarskiej” – mają dowodzić, że młode drzewka były celowo nacinane przy bocznych gałęziach w drzewach liczących 7-10 lat.

 

aip


COMMENTS

WORDPRESS: 0