Pomorze Zachodnie: Robak w hamburgerze w McDonald’s. Restauracja odpowiada

Pomorze Zachodnie: Robak w hamburgerze w McDonald’s. Restauracja odpowiada

Wracamy do tematu zgłoszonego przez Czytelnika, który na początku października skorzystał z oferty restauracji McDonald’s w Goleniowie na trasie nad morze. W zakupionej kanapce znalazł owada. W restauracji przeprowadzono kontrolę, ale nikt nie potrafi wytłumaczyć, jak owad znalazł się w przekąsce.

– W związku ze zgłoszeniem gościa naszego lokalu w MOP Żdżary pragnę poinformować, że kwestie dotyczące jakości i bezpieczeństwa oferowanej żywności traktujemy niezwykle poważnie – mówi Dominik Szulowski z McDonald’s Polska. – W naszych lokalach, podobnie jak w zakładach produkcyjnych dostawców obowiązują ścisłe procedury bezpieczeństwa żywności. Zarówno dostawcy jak i nasze lokale mają systemy zabezpieczeń przeciw insektom. Narzędzia takie jak lampy UV czy detektory owadów mają minimalizować ryzyko przedostania się owadów w bezpośrednie sąsiedztwo przygotowywanej żywności. Systemy te podlegają regularnej kontroli wykonywanej przez wyspecjalizowane firmy.

Ostatni przegląd systemu dezynsekcyjnego w lokalu MOP Goleniów Żdżary miał miejsce w październiku. – Przegląd nie wykazał żadnych nieprawidłowości w działaniu systemu. Podobnie jak kontrola sanepidu, która została przeprowadzona po zgłoszeniu gościa – dodaje Szulowski.

 

– W ramach procedury kontrolnej zbadaliśmy partie surowców, z których pochodziły składniki zakupionego produktu, czystość w restauracji, przestrzeganie zasad higieny osobistej pracowników oraz stan techniczny sprzętu kuchennego. Sprawdziliśmy także temperatury, jakość i bezpieczeństwo oraz daty ważności produktów i półproduktów. Działania kontrolne nie potwierdziły uchybień po stronie restauracji. Również analiza monitoringu nie ujawniła nieprawidłowości. Przeprowadziliśmy też rozmowy z pracownikami, którzy tego dnia byli obecni w pracy. Żaden z nich nie zauważył niczego niepokojącego podczas pracy na kuchni. Także nikt z gości nie zgłosił zastrzeżeń dotyczących zakupionych tego dnia produktów. Oczywiście, uczuliliśmy pracowników na konieczność jeszcze dokładniejszej kontroli podczas przygotowywania produktów. Ubolewamy nad tą sytuacją, jednak nie jesteśmy w stanie przedstawić dla niej jednoznacznego wyjaśnienia. Informację podobnej treści przesłaliśmy już naszemu gościowi.

aip

 COMMENTS

WORDPRESS: 0