HomeZachodniopomorskie

Pomorze Zachodnie: Krzyk rozpaczy restauratorów. Wystawią puste krzesła na znak protestu

Pomorze Zachodnie: Krzyk rozpaczy restauratorów. Wystawią puste krzesła na znak protestu

W Gryficach lokalni przedsiębiorcy chcą pokazać w jak trudnej znaleźli się sytuacji w związku z obostrzeniami w walce z koronawirusem. Organizują happening “Puste krzesła”.

Akcja odbędzie dziś w godzinach od 13 do 13.30 na Placu Zwycięstwa w Gryficach. Happening „Puste Krzesła” organizują przedsiębiorcy z branży turystycznej, gastronomicznej i usługowej. Akcja będzie polegać na wystawieniu krzeseł ze swoich lokali i ośrodków. Zostanie odczytany apel do premiera Mateusza Morawieckiego, który po podpisaniu przez uczestników zostanie wysłany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

– Będzie to akcja, która ma za zadanie zwrócić uwagę polityków, decydentów i rządu, na problemy i wyzwania przed którymi stanęliśmy w obliczu pandemii, jako szeroko rozumiana branża turystyczna. Nie jest to w żadnym stopniu akcja polityczna. To po prostu krzyk rozpaczy grupy przedsiębiorców, którzy stanęli przed widmem bankructwa. Zależy nam na nagłośnieniu naszych problemów – wyjaśnia Paweł Mickiewicz, koordynator akcji „Puste Krzesła”.

 

aip

COMMENTS