10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Pomorze: Nietrzeźwa matka zgubiła trzyletnie dziecko w lesie. Dziewczynkę znalazł leśnik

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwudziestoczteroletnia mieszkanka gminy Łoże w gminie Czarne w nocy zostawiła wózek z trzyletnią córeczką w lesie i sama wróciła do domu. Nad ranem przestraszone dziecko zostało znalezione przez pracowników leśnych około godziny 5:30. Powiadomili oni Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnem.

– Z informacji naszych pracowników wynika, że kobieta najprawdopodobniej spożywała alkohol u brata – Mówi Alicja Stojak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnem. – Podobno była usilnie namawiana do tego, żeby została i nie wracała do domu. Podjęła jednak decyzję, że chce wracać i nie została u rodziny, gdzie spożywano alkohol. Po drodze kobieta zostawiła dziecko w lesie, sama poszła do domu. Trudno mi powiedzieć z jakich przyczyn doszło do takiej sytuacji.

 

Dziewczynka została przebadana przez lekarza rodzinnego. Nie stwierdził on rażących zagrożeń dla zdrowia dziecka. Jak się dowiedzieliśmy dziecko zostało przewiezione do Człuchowa. Najprawdopodobniej trafi pod opiekę rodziny zastępczej.

 

– Dziewczynka jest w złym stanie psychicznym – dodaje kierownik MGOPS w Czarnem. – Jest przerażona, bo nie ma przy nim matki. Dom w którym matka spożywała alkohol jest oddalony o kilometr – półtora kilometra od domu, gdzie mieszkają. Droga wiedzie przez las. Dziecko zostało znalezione w połowie drogi. Rodzina od dłuższego czasu jest pod opieką GOPS-u i kuratora sądowego. Matka z córką mieszkają same.

 

Piotr Furtak aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520