27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Pomorze: „Myśleliśmy, że w wózku jest lalka – mówi mężczyzna, który znalazł dziecko w lesie”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Trzyletnia dziewczynka zostawiona przez matkę na noc w lesie trafiła do rodziny zastępczej. Na razie sąd wydał postanowienie tymczasowe, na czas trwania postępowania. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie dziecko do matki nie wróci. Rozmawialiśmy z jednym z mężczyzn, który w poniedziałek nad ranem znalazł wózek z dziewczynką.

Jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj człuchowska prokuratura postawi matce dziewczynki zarzuty. – To jest zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w sytuacji, gdy na sprawcy ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo – mówi Jarosław Kurowski z Prokuratury Rejonowej w Człuchowie. – To przestępstwo jest zagrożone karą od 3 miesięcy, do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie śledczy nie planują zastosowania wobec kobiety środków zapobiegawczych. Wiele będzie zależało jednak od treści zeznań matki dziewczynki.

CZYTAJ TEŻ: Pomorze: Nietrzeźwa matka zgubiła trzyletnie dziecko w lesie. Dziewczynkę znalazł leśnik

Dziecko zostało znalezione przez trzech mężczyzn, mieszkańców Łoży. Był poniedziałek, około godz. 4.30. – Pojechaliśmy po kolegę z pracy – opowiada Bartłomiej Grobelny. – Wracając znaleźliśmy wózek z dzieckiem. Dziewczynka była w wózku. Spała. Dopiero jak ją wzięliśmy, zaczęła płakać. Jeden z kolegów jadący z nami znał matkę dziewczynki. To dziecko też go znało, gdy kolega wziął dziewczynkę na ręce – uspokoiła się. Wózek stał na boku polnej drogi.

 

– Z daleka myśleliśmy, że ktoś zostawił lalkę w wózku – mówi pan Bartłomiej. – Byliśmy w szoku, gdy zorientowaliśmy się, że w wózku śpi dziecko. Najważniejsze, że nic mu się nie stało. W nocy czasami ktoś jedzie, mógłby nie zauważyć… Po znalezieniu dziewczynki, mężczyźni zawieźli ją do jej rodziny w Łoży. Pan Bartłomiej poinformował pracowników opieki społecznej. Matka dziewczynki została przebadana na zawartość alkoholu w poniedziałek, około godziny 10. Wówczas miała w organizmie 0,6 promila. Wózek z dzieckiem stał w lesie prawdopodobnie przez kilka godzin. Kobieta wyszła z domu brata, gdzie spożywano alkohol około godziny 22.

 

Piotr Furtak aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520