27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Pomoc frankowiczom. Prezydent niecierpliwi się…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz mówi, że Andrzej Duda będzie chciał poznać przyczyny zwłoki w pracach nad jego ustawami pomagającymi zadłużonym frankowiczom. W poniedziałek w tej sprawie spotkają się prezydencki minister Paweł Mucha, przewodniczący sejmowej podkomisji zajmującej się projektami ustaw frankowych Tadeusz Cymański i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Andrzej Zybertowicz mówił w Śniadaniu w Trójce, że prezydent niecierpliwi się w tej sprawie – złożył projekt i chce poznać „ewentualne zastrzeżenia strony rządowej, które powodują, że rozpatrywanie tego projektu się przewleka”. Zdaniem doradcy, obóz rządzący powinien zająć jednoznaczne stanowisko w tej sprawie.
Wiceminister kultury i poseł PiS Jarosław Sellin ma nadzieję, że jeszcze w tym roku doczekamy się rozwiązań ustawowych, które „nie zdemontują zdrowego systemu bankowego”. Polityk podkreślił, że nasz system bankowy jest jednym z najlepszych w Europie. Dodał jednak, że banki powinny „wyjść naprzeciw oczekiwaniom” klientów, bo wcześniej wielokrotnie nakłaniały ich do brania kredytów we frankach.
W Sejmie są obecnie cztery projekty ustaw dotyczące frankowiczów, w tym prezydencki, który między innymi wydłuża okres działania Funduszu Wsparcia Kredytobiorców i zakłada dwukrotne podniesienie minimum dochodowego umożliwiającego wnioskowanie o wsparcie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Trójka/to/kano

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520