21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Półtora miliona złotych stracił starszy mieszkaniec Gdańska. Złodzieje okradli go metodą na… CBŚ

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Półtora miliona złotych stracił starszy mieszkaniec Gdańska, którego złodzieje okradli metodą na CBŚ – dowiedział się nieoficjalnie reporter Radia Gdańsk. Mężczyzna przelał pieniądze na konto, które rzekomy policjant podyktował mu przez telefon.

Oszuści wyszukują w książkach telefonicznych osoby, których imiona wskazują, że są w starszym wieku. Podając się za funkcjonariuszy CBŚ informują, że pracują nad rozpracowaniem złodziei okradających emerytów i proponują ochronę pieniędzy. Proszą o przelanie ich na wskazane konto lub zapakowanie do reklamówki po którą zgłosi się policjant.

Taki telefon odebrał wczoraj sześćdziesięcioośmioletni mieszkaniec gdańskiego Chełmu. Mężczyzna zalogował się do banku i przelał na konto wskazane przez oszusta póltora miliona złotych. Inna starsza osoba z Gdańska przekazała złodziejom kilkanaście tysięcy złotych. Policja odebrała wczoraj sześć podobnych zgłoszeń, czterech emerytów nie dało się oszukać.

Śledczy apelują, aby za każdym razem, gdy odbierzemy telefon od rzekomego policjanta rozłączyć się i zaalarmować tych prawdziwych pod 997.

IAR/Grzegorz Armatowski /Radio Gdańsk//krad/buch

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520