HomePOLSKAPodkarpackie

Półtora kilo dopalaczy i marihuana. Policja zatrzymała 8 osób

Półtora kilo dopalaczy i marihuana. Policja zatrzymała 8 osób

Podkarpaccy policjanci zatrzymali osiem osób handlujących narkotykami. Zabezpieczono ponad 180 krzewów konopi, ponad 300 gramów marihuany i blisko półtora kilograma dopalaczy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy. Ustalili tożsamość osób, które zamieszane były w wytwarzanie i handel narkotykami na terenie powiatu niżańskiego, oraz istniejące pomiędzy nimi powiązania. We wtorek policjanci zdecydowali o przeszukaniach. Pojechali do miejsca zamieszkania jednego z podejrzewanych. 26-latek akurat wyjeżdżał z domu, zatrzymany został w samochodzie. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, okazało się, że wewnątrz są dwaj mężczyźni. Siedzieli przy stole i porcjowali biały proszek. Na widok policjantów próbowali się ukryć, zostali zatrzymani. Podczas przeszukania domu, znaleziono ponad 320 woreczków z białym proszkiem oraz wagi elektroniczne. Dalsze czynności doprowadziły do ujawnienia nielegalnej plantacji konopi. Uprawa ukryta była w domu wynajmowanym na terenie Niska.

W specjalnie przystosowanych pomieszczeniach wyposażonych w lampy, wentylatory i urządzenia nawadniające znajdowało się 181 krzewów. Niektóre rośliny osiągnęły już metr wysokości. Łącznie zatrzymano 8 osób. To mieszkańcy powiatu niżańskiego w wieku od 18 do 26 lat. Zabezpieczono około 1340 gramów białego proszku. Wstępne badania przeprowadzone w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Rzeszowie wykazało, że to dopalacze. Podczas przeszukania zabezpieczono też 334 gramy suszu roślinnego. Badania chemiczne potwierdziły, że to marihuana. – Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, przy czym ich działania były w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi za to kara grzywny i pozbawienia wolności od dwóch do 12 lat – informują policjanci. – Dwóm 20-latkom przedstawiono zarzut uprawiania konopi, co mogło dostarczyć znacznej ilości środków odurzających. Za ten czyn grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Wobec sześciu podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się i aresztował wszystkich na trzy miesiące. Wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował dozory policyjne.

gkr/KWP (aip), Fot. Ilustracyjne

COMMENTS