HomePILNE

Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie w Warszawie

Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie w Warszawie

Prawie 120 ekspertów, dyplomatów i dziennikarzy weźmie udział w rozpoczynającym się dziś  dwudniowym Polsko-Brytyjskim Forum Belwederskim w Warszawie.

Organizatorzy spotkania za cel stawiają sobie poszukiwanie nowych płaszczyzn współpracy między naszymi krajami po Brexicie. W spotkaniu będą uczestniczyć także członkowie parlamentów polskiego i brytyjskiego.
Ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott podkreśla, że jego kraj wychodzi z Unii, ale pozostaje w Europie. Jak mówi, Londyn będzie potrzebował bliskich więzi z państwami członkowskimi, w szczególności z Polską. “Wielka Brytania i Polska starają się zbudować jeszcze mocniejsze relacje. W listopadzie ubiegłego roku odbyły się konsultacje międzyrządowe, forum to z kolei zbliżenie na poziomie społeczeństw”- mówi dyplomata. Wśród spraw do omówienia wymienia się między innymi kwestie gospodarcze, te dotyczące bezpieczeństwa i sprawy związane z Polonią.
Szef sekretariatu Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego Cezary Król powiedział, że sami uczestnicy będą kształtować tematykę rozmów. Podkreślił, że zainteresowanie forum przeszło oczekiwanie organizatorów. “Liczyliśmy na małą grupę ekspercką 30-40 osób, w tej chwili liczba potwierdzonych gości przekroczyła 120 osób”- mówi.
Forum Belwederskie będzie się odbywać co roku. Miejscem kolejnego spotkania ma być Londyn.

TS/IAR, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS