Polskie służby konsularne w Rosji apelują do kibiców o rozwagę

Polskie służby konsularne w Rosji apelują do kibiców o rozwagę

Polskie służby konsularne działające w Rosji przygotowują się do obsługi kibiców. Konsulowie pracujący w miastach – organizatorach piłkarskich Mistrzostw Świata zwracają uwagę na konieczność zapoznania się z przepisami obowiązującymi na terytorium Federacji Rosyjskiej. Przypominają też, że w miastach, w których nie ma stałych przedstawicielstw, w dniach meczów polskiej reprezentacji zostaną utworzone mobilne punkty konsularne.

Adresy pod, którymi będzie można w trakcie mundialu znaleźć polskich konsulów oraz numery telefonów są umieszczone na stronach MSZ, w zakładce „Poradnik kibica”. Szef konsulatu w Moskwie Marcin Nosal podkreśla, że w pierwszej kolejności będzie udzielana pomoc Polakom, których dotknęły wypadki losowe. -„Chodzi głównie o utratę dokumentów, wypadki drogowe, czy aresztowania” – tłumaczy Marcin Nosal w rozmowie z Polskim Radiem. Według szacunków rosyjskich centrów obsługi kibiców, do Rosji wybiera się około 16 tysięcy Polaków dysponujących biletami na mecze.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0