30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

W Algonquin otwarto nowe polskie przedszkole

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Algonquin, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago, otwarte zostało polskie przedszkole pod renomowanym szyldem Wyspa Dzieci. Jest to już czwarta placówka Wyspy, cieszącej się od wielu lat zaufaniem rodziców i najwyższymi standardami DCFS (Department of Children and Family Services)

Pomimo powstawania na polonijnym rynku nowych placówek opiekuńczo – edukacyjnych, rodzice wciąż stają przed trudnym wyborem. Z najnowszych sondaży wynika, że poszukują oni miejsc godnych zaufania, sprawdzonych oraz takich, w których opieka połączona będzie z edukacją we wszystkich sferach rozwoju dziecka. Ponadto coraz więcej rodziców świadomych tego, jak ważne jest kultywowanie polskiej kultury i ojczystego języka decyduje się na umieszczenie dziecka w polskojęzycznym przedszkolu.

Prezes Wyspy Dzieci, Monika Nawrot zapewniła nas, że Wyspa, której idea i pierwsza placówka powstała w Polsce w 2004 roku, jest zdaniem rodziców takim właśnie miejscem. Wychowankowie, którzy opuścili Wyspy w Schiller Park, Northbrook i Hanover Park, są znakomicie przygotowani do nauki w szkole zarówno amerykańskiej jak i polskiej.

Nowe przedszkole w Algonquin zachwyca przestrzenią i klimatem sprzyjającym rozwojowi dziecka – przestronne sale wyposażone są w najnowocześniejsze sprzęty i pomoce dydaktyczne oraz monitorowane przez system kamer.

Nowoczesna kuchnia serwująca zdrowe, domowe polskie posiłki zapewnia zbilansowany program żywieniowy dostosowany do wieku i preferencji dzieci, a duży plac zabaw stwarza warunki do dobrej zabawy i rozwoju ruchowego podopiecznych.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także ogromna sala gimnastyczna, w której odbywają się zarówno zajęcia z zakresu edukacji fizycznej, jak i wszelkiego rodzaju uroczystości przedszkolne z udziałem przedszkolaków i rodziców. Jest to naszym zdaniem idealna alternatywa na deszczowe dni – przyznajemy za to rozwiązanie pięć gwiazdek.

Nowością w Algonquin są: grupa dla niemowląt od szóstego tygodnia życia oraz grupa dla maluchów w wieku od 15 miesięcy do 2 lat, nad których zdrowiem i rozwojem czuwa wykwalifikowa pielęgniarka.

Zdaniem dyrektor Małgorzaty Karpińskiej, placówka w Algonquin jest znakomicie przygotowana do przyjęcia nowych wychowanków – zarówno tych całkiem małych, jak i tych większych. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska realizuje autorski program wychowawczo – dydaktyczny zgodny z najnowszymi założeniami myśli pedagogicznej, a zajęcia dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Nadal trwa rejestracja na nowy rok szkolny – dodaje dyrektor placówki.

Przedszkole oferuje całodzienny program od godziny 7 rano do 6 wieczorem lub zajęcia w Klubie Przedszkolaka, które odbywają się codziennie od godziny 9:30 rano do 2:30 po południu. Dla zainteresowanych Wyspa oferować będzie zajęcia plastyczne, artystyczno-teatralne i muzyczno-taneczne. Niezależnie jednak od czasu spędzonego na Wyspie, każde dziecko chętnie wraca do nas następnego dnia – dodaje pani dyrektor.

Sprawdziliśmy – zarówno dzieci jak i rodzice opuszczają przedszkole uśmiechnięci i szczęśliwi, że w ich okolicy powstało takie właśnie miejsce. My ze swojej strony życzymy polskiej społeczności więcej takich placówek jak Wyspa Dzieci.

Red.

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520