25 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Polski konsul w Wielkiej Brytanii: „Leeds coraz bardziej niebezpiecznie”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Polak zaatakowany w Leeds przez grupę nastolatków czuje się już lepiej – przekonuje w rozmowie z Polskim Radiem polski konsul Łukasz Lutostański. To jednak koniec dobrych informacji. Mężczyzna przekonuje, że w brytyjskim mieście coraz częściej dochodzi do podobnych zdarzeń.

 

Obecny na miejscu Łukasz Lutostański podkreśla, że 28- letnia ofiara nastolatków jest w dobrym stanie. Mężczyzna oddaje się już codziennym obowiązkom, dziś poszedł do pracy.  Konsul dodał jednocześnie, że zarówno pobity mężczyzna, jak i jego towarzysz pod względem psychicznym będą potrzebowali znacznie więcej czasu, żeby dojść do siebie.

 

Wysłannik Polskiego Radia poinformował również, że funkcjonariusze najprawdopodobniej zaklasyfikują zbrodnię jako przestępstwo na tle nienawiści rasowej narodowościowej i ze względu na orientację seksualną. Przekonywał, że do podobnych aktów dochodzi coraz częściej – Leeds jest miejscem, gdzie powinniśmy dużo pracować z policją, tak, aby wyeliminować podobne zdarzenia – dodał Lutostański.

 

Przypomnijmy, że w piątek grupa około dwudziestu nastolatków zaatakowała dwóch Polaków. Polak trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Jeden z napastników jest przesłuchiwany przez policję. Od czasu czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, na Wyspach doszło do serii ataków wymierzonych w polską społeczność.

Sylwia Arlak AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520