1.5 C
piątek, 29 marca, 2024

Polska zremisowała z Grecją 0 : 0

Polscy piłkarze bezbramkowo zremisowali z Grecją w towarzyskim meczu rozegranym w Gdańsku.
Podopieczni Adama Nawałki wystąpili bez kilku podstawowych zawodników, którzy opuścili zgrupowanie już po meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy z Gruzją. W sobotę (13.06) Polska pokonała Gruzję 4:0 i utrzymała pierwsze miejsce grupie D.
Grecy stracili już szansę na awans do turnieju, który w 2016 roku zostanie rozegrany we Francji. Zajmują szóste, ostatnie miejsce w grupie F z dorobkiem dwóch punktów. W sobotę przegrali na wyjeździe z Wyspami Owczymi 1:2.
Bramkarz Artur Boruc, który wystąpił w pierwszej połowie z opaską kapitana – podkreślił, że ten mecz miał być sprawdzianem dla kilku zawodników.

W drugiej połowie Boruca zastąpił Wojciech Szczęsny, a z opaską kapitana zagrał obrońca Kamil Glik.

Cieszę się, że grałem od pierwszej minuty, że trener postawił na mnie” – powiedział Karol Linetty. Pomocnik Lecha Poznań dodał jednak:

Sebastian Mila – pomocnik reprezentacji i Lechii Gdańsk – wszedł w 60 minucie owacyjnie witany przez kibiców i z tego mógł być zadowolony.

Był to piętnasty mecz reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Adama Nawałkę. Pod jego wodzą Polacy odnieśli siedem zwycięstw, sześć razy zremisowali i ponieśli dwie porażki.