Polska z największym stoiskiem na Targach Importowych w Szanghaju. Chiny zainteresowane inwestycjami w Polsce

Polska z największym stoiskiem na Targach Importowych w Szanghaju. Chiny zainteresowane inwestycjami w Polsce

Polska z największym stoiskiem spośród państw Unii Europejskich na odbywających się w Szanghaju pierwszych Międzynarodowych Targach Importowych Chin. W Pawilonie Polski prezentują się 82 firmy z naszego kraju.

Na targi do Szanghaju przyjechały firmy, które chcą eksportować do Chin polską żywność, popularne w Państwie Środka wyroby z bursztynu, ale także firmy z sektora nowych technologii. Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która jest głównym organizatorem polskiej misji handlowej na targi w Szanghaju uważa, że udział w wydarzeniu jest szansą dla polskich firm na znalezienie kontrahentów w Chinach. „Mam nadzieję, że znaleźliśmy te firmy, które mają duży potencjał sprzedażowy. Te, które oferują bardzo wysoką jakość – bo naszym zdaniem o rynek chiński najlepiej grać jakością, a nie ceną” – mówi Polskiemu Radiu prezes Pisula.

Chiny zadeklarowały chęć zwiększenia importu, w szczególności z państw położonych wzdłuż nowego Jedwabnego Szlaku. Międzynarodowe Targi Importowe w Szanghaju to pierwsza tego typu impreza wystawiennicza organizowana pod patronatem chińskiego rządu. Uczestniczą w niej przedsiębiorcy z ponad 140 państw.

 


Chińczycy są zainteresowani inwestycjami w przedsięwzięcia związane z logistyką i transportem między Azją i Europą. Szef gabinetu politycznego premiera podczas wizyty w Szanghaju rozmawia między innymi z przedstawicielami chińskich firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce. Marek Suski powiedział Polskiemu Radiu, że podczas każdego spotkania pojawiał się temat Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny, to jeden z głównych długoterminowych projektów inwestycyjnych polskich władz. Po spotkaniach w Szanghaju minister Marek Suski powiedział, że ten temat budzi duże zainteresowanie wśród chińskich inwestorów. “Na każdym spotkaniu w zasadzie poruszany jest ten temat. Oni są bardzo zainteresowani, nawet ich firmy, które zajmują się budową kolei, czy infrastruktury lotniskowej, pasów startowych, terminali – wszyscy są zainteresowani. Na razie badają możliwości. Jest to największa inwestycja w historii Polski, powiedzmy porównywalna do Gdyni” – powiedział Polskiemu Radiu Marek Suski. Szef gabinetu politycznego premiera zwrócił uwagę, że inwestycja ma wielu zwolenników, ale też przeciwników.

Centralny Port Komunikacyjny miałby stać się tak zwanym hubem logistycznym, w którym kluczową rolę odgrywałoby lotnisko, ale też powiązane z nim infrastrukturalnie terminale kolejowe.

 

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Tomasz Sajewicz/Szanghaj/wk

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Szanghaj /jj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0