4.2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Polska pokonała Czarnogórę 2:1!

Polska wygrała w Podgoricy z Czarnogórą 2:1 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Rosja 2018.

Mecz w Podgoricy nie należał do porywających widowisk; w 40. minucie prowadzenie Polakom dał Robert Lewandowski, który popisał się pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. W 63. minucie wyrównał Stefan Mugoša, a w 82. minucie wynik meczu ustalił Łukasz Piszczek.
Czarnogóra pozostaje wiceliderem grupy E, ale traci już do Polski 7 punktów. Również 7 punktów straty mają Duńczycy, którzy zremisowali w Kluż-Napoce z Rumunią 0:0.
W trzecim meczu Armenia wygrała u siebie z Kazachstanem 2:0 i podobnie jak Rumunia ma 6 punktów; tabelę zamyka Kazachstan.

Wyniki niedzielnych meczów grupy E eliminacji piłkarskich MŚ strefy europejskiej:
Czarnogóra – Polska 1:2 (0:1)
Rumunia – Dania0:0
Armenia – Kazachstan 2:0 (0:0)

Tabela gr. E (kolejno: mecze, punkty, bramki)