HomeSport

Polska wygrała z Australią 3:0 w meczu 8. kolejki Pucharu Świata w siatkówce

Polska wygrała z Australią 3:0 w meczu 8. kolejki Pucharu Świata w siatkówce

Polska wygrała z Australią 3:0 (25:18, 25:20, 25:9) w rozgrywanym w Hiroszimie meczu 8. kolejki Pucharu Świata w siatkówce. Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Polski był Bartosz Kurek – zdobywca 13 punktów. Było to siódme zwycięstwo Polaków. W niedzielę Polska rywalizować będzie z niepokonaną Brazylią.
W innym zakończonym piątkowym spotkaniu Argentyna przegrała z Iranem 2:3 (25:27, 25:23, 25:19, 17:25, 10:15).

**

PZPS:

Pierwszy punkt zdobył kiwką z lewego skrzydła Artur Szalpuk. Wyrównał mocnym atakiem Williams. Pierwszy punkt zagrywką zdobył Bartosz Kurek, który po chwili powtórzył asa dając prowadzenie 4:1. Na 6:2 po długiej akcji punktował z lewego skrzydła Michał Kubiak. Trener Lebedew poprosił o przerwę. Po powrocie na boisko Kubiak blokuje Williamsa. Po kontrze Walkera było 9:5, w następnej akcji Richards zepsuł zagrywkę. Na drugą przerwę techniczną Polacy zeszli po zepsutej zagrywce przeciwników prowadząc siedmioma punktami. Efektowny atak Kurka zza trzech metrów dał przewagę 17:10. Po kontrze z drugiej linii tego siatkarza było 21:13. Po dwudziestu trzech minutach gry seta kończy aut serwisowy Williamsa.

W pierwszej akcji drugiej partii Mote ze środka atakuje w aut. Po bloku Szalpuka na środku siatki piłka wysokim łukiem spada w róg boiska Australijczyków i Polacy prowadzili 3:0. O przerwę poprosił trener Lebedev. Spektakularny blok Kurka na Richardsie dał prowadzenie 5:1. Williams popisał się trzema asami serwisowymi z rzędu i był remis po 5. Na pierwszej przerwie technicznej nasi siatkarze prowadzili jednym punktem. Kontra Williamsa z prawego skrzydła doprowadza do remisu po 9. Kuba Kochanowski blokuje Mota i było 11:9. Michał Kubiak zaserwował asa na 14:11. Po ataku Kurka z prawego skrzydła było 16:13 i zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną. Michał Kubiak kiwnął w kontrataku z lewego skrzydła i było 18:14, blok Kłosa i Muzaja dorzucił kolejny punkt. Po przerwie Karol Kłos zatrzymał atak Williamsa. Australijczycy zdobyli jeszcze dwa punkty przy własnej zagrywce, ale Polacy nie dali odebrać sobie inicjatywy i zwyciężyli w drugim secie po udanej kiwce Artura Szalpuka.

Po zmianie stron dwukrotnie pomylili się w ataku Austalijczycy. Sprytne pchnięcie Artura Szalpuka z lewego skrzydła i jego błyskawiczny atak z drugiej piłki dały prowadzenie 5:1. Aleksander Śliwka po świetnej obronie Pawła Zatorskiego zdobył punkt na 7:2. Richards zepsuł zagrywkę tuż przed pierwszą przerwą techniczną. Po powrocie na boisku udanie z drugiej linii skontrował Bartosz Kurek, podobnie zachował się Jakub Kochanowski i było 10:3. Po najdłuższej akcji meczu Polacy zablokowali rywali na 13:4. Na drugiej przerwie technicznej nasi siatkarze osiągnęli dziewięć punktów przewagi. Polacy w końcówce nie dali szans Australijczykom kończąc partię rekordowym wynikiem.

Polska: Szalpuk, Kubiak, Kłos, Kochanowski, Kurek, Komenda, Zatorski (L) oraz Muzaj, Śliwka

Australia: O’Dea, Richards, Mote, Walker, Bell, Williams, Perry (L)

Statystyki: http://worldcup.2019.fivb.com/en/men/schedule/10453-poland-australia/post

Redakcja Sportowa PR / gn + pzps.pl

fot. pzps.plCOMMENTS