9.2 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Polska uległa USA w trzecim spotkaniu Pucharu Świata siatkarzy

USA – Polska 3:1 (25:19, 25:20, 24:26, 27:25) w meczu trzeciego dnia Pucharu Świata 2019.

Spotkanie Stany Zjednoczone – Polska rozpocznie się z 40-minutowym opóźnieniem związanym z pięciosetowym meczem Włochów i Argentyńczyków, poprzedzającym starcie.

Od pierwszych piłek widać było, że mecz stoi na wysokim poziomie. Obie drużyny unikały błędów i do drugiej przerwy technicznej, żadnej z ekip nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Dopiero w ostatniej części seta dały o sobie znać lepsza gra Amerykanów na kontrach i po pozytywnym przyjęciu. Gracze Stanów Zjednoczonych prezentowali typową dla siebie siłową siatkówkę, często sięgając po ataki z drugiej linii. Lepsza dyspozycja w ofensywie dała podopiecznym Johna Sperawa zwycięstwo w inauguracyjnej odsłonie.

W drugiej odsłonie nasi siatkarze mieli problem z przyjęciem zagrywki rywali, co w konsekwencji zmniejszyło liczbę wariantów z jakich mógł skorzystać nasz rozgrywający. Znów do drugiej przerwy technicznej obie drużyny miały ze sobą kontakt, jednak ponownie jak w pierwszej partii końcówka padła łupem Amerykanów.

źródło tekst i foto: pzps.pl