12 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Polska ubiega się o organizację Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn w 2021 r.

Polska może być organizatorem Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn w 2021 roku. Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej, powiedział, że rozmowy z Europejską Federacją Piłki Siatkowej są na finalnym etapie.

Polska byłaby czwartym krajem, w którym odbywałyby się mistrzostwa Europy, po Czechach, Estonii i Finlandii. Prezes związku piłki siatkowej Jacek Kasprzyk mówi, że u nas byłyby rozgrywane najważniejsze mecze. „Będziemy grali grupę z Polską, cztery mecze jednej ósmej, chyba trzy ćwierćfinały, mecze półfinałowe i mecze o medale” – mówił Jacek Kasprzyk.

Informacja o tym, że Polska ubiega się o organizację mistrzostw, została ogłoszona podczas spotkania premiera z przedstawicielami Polskiego Związki Piłki Siatkowej. Mateusz Morawiecki gratulował siatkarzom sukcesów. Od PZPS-u dostał prezent – tablicę z pamiątkowymi medalami. To sześć złotych medali zdobytych przez ostatnich pięć lat, dwa reprezentacji seniorskiej i cztery juniorów.

Polscy siatkarze walczą teraz w Pucharze Świata w Japonii. Na początku października zdobyli brąz na Mistrzostwach Europy, latem awansowali do przyszłorocznych igrzysk w Tokio i zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów.

Premier powiedział, że chciałby, aby finał mistrzostw Europy 2021 odbył się w Katowicach.